Wyjazdy motywacyjne w góry.

Autor: poetka Data: 24 lut 2013 Kategoria: Góry |

Nawet przeciętny pracownik działu PR stwierdzi z całą stanowczością, że człowiekowi do lepszej, efektywniejszej i satysfakcjonującej pracy potrzeba czegoś więcej niż tylko pieniędzy czy ładnego biurka. Tezę tę potwierdzają wyniki badań naukowców, którzy szczegółowo zajęli się zagadnieniem człowieka w jego środowisku pracy. Przeprowadzone przez nich badanie opierało się na zadaniu ankietowanym jednego prostego pytania: Wolałbyś zarabiać więcej, czy zostać nagrodzony w inny sposób np. poprzez publiczną pochwałę przez zarząd lub wyjazd firmowy? Zdecydowana większość badanych wybrała to drugie. Zaskoczeni?

 

 

W pracy zawodowej spędzamy ok. 1/3 swojego życia. Dążymy zatem do tego, aby była ona dla nas spełnieniem marzeń, nie przykrą koniecznością. Stąd wynika założenie firm, że pozyskanie i utrzymanie tych najbardziej wydajnych pracowników wymaga dodatkowych profitów, np. w postaci wyjazdów motywacyjnych. Wyjazdy motywacyjne kierowane są do pracowników firmy celem umocnienia ich więzi z marką i wizją przedsiębiorstwa oraz budują pozytywny wizerunek firmy jako idealnego pracodawcy. Motywowanie pracowników wyłącznie poprzez system wynagradzania pieniężnego już dawno się nie sprawdził. Stał się wręcz dla wielu dla firmy bardzo niebezpieczny. Wprowadza bowiem wewnątrz przedsiębiorstwa sytuacje niezdrowej rywalizacji. Poza tym to spore obciążenie dla budżetu. Poza tym zawsze znajdzie się firma, która może przebić naszą ofertę cenową. Wyjazdy motywacyjne, organizowane systematycznie, sprawdzają się za to doskonale. Ich zaletą jest fakt, że możemy je zorganizować dla wszystkich, właściwie o każdej porze roku i w dowolnym miejscu. Statystki jednoznacznie wskazują, że znaczącym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy motywacyjne w góry. Doskonałym przykładem jest firmowy weekend w górach.

Dodatkowo wyjazdy motywacyjne łączyć można z innymi formami takim jak np. konferencje w górach.  Trend łączący szkolenia z imprezami motywacyjnymi stał się bardzo popularny. Firma piecze wówczas przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie zależnie od tego jaką formę wyjazdu motywacyjnego wybierzemy i z czym go połączymy, z oczu nie może nam zniknąć najważniejszy cel – zadowolenie pracowników. Najprościej rzecz ujmując schemat wygląda tak: zadowolony pracownik jest bardziej wydajny w pracy, lepsza wydajność to lepiej prosperująca firma. Tego należy się trzymać!

Podobny schemat firma zastosować może wobec swoich strategicznych kontrahentów. Taka firmowa majówka w górach, na którą zaprosimy tych najważniejszych, sprawi że zyskamy w ich oczach. Będzie najlepszym dowodem na to, że współpracę traktujemy bardzo poważnie, jesteśmy godni zaufania i mamy stabilna pozycję na rynku i z całą pewnością warto kontynuować z nami współpracę.

Tagi:, , ,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2020 KONFERENCJE / IMPREZY INTEGRACYJNE / EVENTY