Sieci hotelarskie na świecie.

Autor: poetka Data: 8 cze 2015 Kategoria: Hotel |

Branża hotelarska jest jedną z najlepiej rozwijających się i zarabiających gałęzi przemysłu. Można to zaobserwować na przykładzie Polski, Stanów Zjednoczonych, Azji oraz większości krajów Unii Europejskiej. Zatem warto się jej przyjrzeć z bliska.

Największą siecią hotelową na świecie jest Inter Continental Hotels Group. Sieć ta posiada aż 660 tyś pokoi. Pod względem liczby hoteli prym wiedzie Wyndham hotel Group. Do sieci tej należy 7 200 hoteli zlokalizowanych w różnych zakątkach świata. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie.

W pierwszej dziesiątce największych sieci hotelarskich na świecie, oprócz wyżej wymienionych,  znalazły się między innymi: Best Western, Marriott International, Hilton, Accor, Inter Continental. A co poza TOP 10? Tu już rożnie. Głownie sieci z Chin. W pierwszej 30 rankingu największych sieci hotelarskich świata znalazło się ich w sumie aż 8. To całkiem niezły wynik.

hotel muszynaW Polsce hoteli posiadających polski kapitał jest sporo. Są to jednak pojedyncze obiekty, a nie sieci hotelarskie.  Oferują noclegi w atrakcyjnych turystycznie regionach naszego kraju – noclegi Muszyna.  Ich oferta i standard nie odbiega od hoteli sieciowych.

Tagi:,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2020 KONFERENCJE / IMPREZY INTEGRACYJNE / EVENTY