Onboarding. A co to?

Autor: poetka Data: 8 maj 2018 Kategoria: Konferencje |

Onboarding – słowo to od niedawna zagościło w języku polskim. Pojęcie zapożyczone zostało z języka angielskiego i w luźnym tłumaczeniu oznacza „wszyscy na podkład”.

Onboarding znalazł zastosowanie w świecie biznesu, gdzie oznacza proces wspierania przez pracodawcę nowego pracownika w aklimatyzacji w nowym miejscu pracy. Niestety wielu szefów nie zna tego pojęcia i nie stosuje się do niego. Od nowej osoby w firmie wymaga się bardzo dużo, niestety niewiele dając w zamian. Specjaliści od HR szacują, że proces oswajania się pracownika z zakresem obowiązków, uprawnień, przywilejów oraz struktury organizacyjnej zajmuje od 5 do 9 miesięcy. Zakres może wydawać się szeroki, ale tylko dlatego, że jest to kwestia bardzo indywidualna.

Onboarding powinien być jednak dobrze rozumiany. Przede wszystkim jako wsparcie dla nowych pracowników a nie jako pretekst czy wymówka do spełniania ich wszystkich potrzeb i wymysłów. Nowo zatrudnionym osobą należy się wsparcie w dobrym interesie firmy. Wydajny pracownik to taki, który pomyślnie przeszedł adaptacje w firmie, dobrze się w niej czuje i nawiązał więź z innymi współpracownikami. Im szybciej uda się osiągnąć ten cel tym szybciej efekty zacznie przynosić firmie jego zatrudnienie. W dobrym interesie obu stron warto stosować Onboarding.

Tagi:, , ,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2018 Konferencje i Imprezy Integracyjne w Górach