Kredyt na założenie własnego biznesu.

Autor: poetka Data: 15 paź 2018 Kategoria: Imprezy, Szkolenia |

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wpadło na dość nietypowy pomysł. Czy skuteczny, to zweryfikuje czas. Wart uwagi na pewno.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało studentom zaciągnięcie nisko oprocentowanego kredytu. Cel jest jeden. Pieniądze muszą zostać przeznaczone na założenie własnego biznesu. O pożyczkę będą mogły ubiegać się świeżo upieczeni absolwenci szkół wyższych oraz osoby będące na ostatnim roku studiów.

Eksperci rynku pracy są zachwyceni pomysłem. Studenci również. Polska to kraj ludzi przedsiębiorczych, którzy nie boją się pracy, mają innowacyjne pomysły i chcą realizować marzenia. Co ważne wysokość kredytu na założenie własnego biznesu może wynosić do 100% wszystkich kosztów. To ogromna kwota i wsparcie dla młodych przedsiębiorców.

A co kiedy biznes nie okaże się przysłowiową „kurą znoszącą złote jajka”? W przypadku niepowodzenia przedsięwzięcia będzie można ubiegać się o umorzenie kredytu. Działalność trzeba jednak prowadzić przez minimum półtora roku. W przeciwnym razie przedsiębiorca będzie zobowiązany zwrócić pełną kwotę kredytu.

Jesteś osobą, która właśnie ukończyła studia i chce pewnie wkroczyć w świat biznesu? A może jesteś na ostatnim roku, lecz masz sporo wolnego czasu i już teraz chciałbyś otworzyć własną firmę? Działaj! Skorzystaj z dodatkowych szkoleń (np. szkolenia w górach). Poznaj branżę, w której chcesz działać (np. dni otwarte firm). Nawiąż kontakty z ludźmi ze środowiska uczestnicząc w rożnego typu imprezach branżowych (np. imprezy dla firm).

Weź swój los w swoje ręce! Powodzenia!

Tagi:, ,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2020 KONFERENCJE / IMPREZY INTEGRACYJNE / EVENTY