Konflikt w firmie.

Autor: poetka Data: 21 cze 2018 Kategoria: Szkolenia |

Czy można uniknąć konfliktów w firmie? Oczywiście, że nie. W firmie zatrudnieni są ludzie – osoby o różnych charakterach i podejściach do pracy – którzy muszą ze sobą współpracować. To naturalne, że między nimi dochodzi do rożnych sporów lub wymiany zdań. Ważne by dyskusje były merytoryczne i przekuwały się na osiąganie celu jaki wyznaczyła zespołowi firma. Dyskusje, spory, wymiany zdań, a w krytycznych sytuacjach kłótnie oczyszczają napiętą atmosferę i podnoszą efektywność pracy w zespole.

Ważne by uświadomić pracownikom w firmie dwie kwestie:

1. Zespół to zespół. Każdy w zespole ma prawo do głosu i własnego zdania. Jeśli nie podoba mu się pomysł lub sposób podejścia do pracy ma prawo to skrytykować. I nie liczy się że jest to osoba najmłodsza w zespole. Ważne by jego krytyka była konstruktywna. Inni powinni się do niej odnieść. Nie można zostawiać niewyjaśnionych spraw, niedokończonych sporów. To jedynie pogorszy sytuację. Zanim wyjedziecie na weekend w górach czy wczasy z dziećmi zamknijcie niewyjaśnione kwestie.

2. Różnorodność w zespole stanowi o jego sile. Każda osoba ma swoje zalety, które stanowią mocne strony zespołu. Niestety wszyscy mamy też wady, które mogą potencjalnie stanowić zagrożenie. Ważne by się uzupełniać i dobrze komunikować ze sobą. Każdy członek zespołu jest potrzebny, mimo że trafił do zespołu z innych powodów. A cel jest wspólny dla wszystkich. Dlatego tak istotne jest dobranie do zespołu odpowiednich osób.

Konflikty były, są i będą integralną częścią pracy w zespole. Ważne by przekuć je w coś pozytywnego!

Tagi:,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2020 KONFERENCJE / IMPREZY INTEGRACYJNE / EVENTY