Impreza firmowa – jesteś za czy przeciw?

Autor: poetka Data: 23 maj 2018 Kategoria: Imprezy |

ankietaPrestiżowa agencja integracyjna przeprowadziła badania dotyczące stosunku pracowników różnego szczebla do imprez firmowych. W badaniu wzięli udział najbardziej zainteresowani, czyli uczestnicy tego rodzaju imprez. Badanie jest próbą udzielenia odpowiedzi na nurtujące branże pytania.

 

 

Trzy główne cele badania to:

  1. Ogólne nastawianie pracowników do tego typu imprez.

  2. Preferencje dotyczące rodzaju i tematyki imprez.

  3. Preferencje dotyczące tego gdzie, jak i z kim chcieliby pojechać.

Badaniu poddano pracowników różnych działów średnich i dużych firm z różnego typu branż. Co ciekawe frekwencja była 100%, a wyniki dość zaskakujące.  

Niecałe 75% badanych przyjaźnie podchodzi do organizacji imprez firmowych i nie widzi nic złego w tym, że firma wydaje na nie pieniądze. Co ciekawe zaledwie 35% badanych uczestniczy we wszystkich planowanych przez firmę imprezach firmowych. Aż 90% badanych deklaruje chęć udziału w imprezach integracyjnych. Najlepiej jeśli są one tematyczne. Zaledwie 30% badanych pragnie zabrać na imprezę firmową męża/żonę lub innego członka rodziny. Pozostałe 70% woli iść samemu. Ok 5% badanych chciałaby przeznaczyć pieniądze z imprez na Boże Ciało w górach lub dofinansowanie wczasy z dziećmi. Aż 89% badanych chce by impreza firmowa wiązała się z wykazem poza poza miasto będące siedzibą firmy. Najchętniej postrzegane są wyjazdy 2-dniowe w atrakcyjne turystycznie regiony kraju. Z kolei wszyscy ankietowani zgodnie uważają, że wszelkie kwestie związane z udziałem w imprezie firmowej powinny być załatwione przez firmę, w tym transport z i do miejsca docelowego.

Agencja integracyjna planuje przeprowadzać badania corocznie. Na efekty kolejnych badań będziemy musieli poczekać rok. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wynikami ankiet.

Tagi:, , , ,

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2020 KONFERENCJE / IMPREZY INTEGRACYJNE / EVENTY